Dietetyk Radom

Nadwaga i otyłość czasem mogą być podyktowane genetyką bądź chorobami, niestety najczęściej jednak wynikają z nadmiernej ilości energii, dostarczanej w stosunku do tego ile jej zużywamy, co jest wynikiem popełnianych błędów żywieniowych i złych nawyków połączonych z brakiem aktywności fizycznej. Bardzo często do powyższych dochodzą zaburzenia neuroendokrynne i psychosomatyczne związane ze ciągłym stresem w naszym życiu, napięciem czy depresją. Czasem sprawcą nadwagi i zaburzeń w metabolizmie stają się przewlekle przyjmowane leki. Otyłość to choroba metaboliczna, która niesie za sobą duże ryzyko zdrowotne i liczne powikłania. Jednak można z nią skutecznie walczyć i odzyskać zdrowie, szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie.

Nasza Poradnia zajmuje się leczeniem dietetycznym nadwagi i otyłości. Pokażemy Państwu jak zrzucić zbędne kilogramy w sposób zdrowy i bezpieczny. Nauczymy zasad prawidłowej diety, tak by w przyszłości przestrzegając ich, nie mieli Państwo problemu z nadwagą. W naszej poradni na pewno otrzymacie Państwo pomoc w walce z otyłością.

Dietetyka to też leczenie żywieniowe chorób autoimmunologicznych, metabolicznych czy endokrynnych, oferujemy naszą pomoc w zakresie terapii żywieniowych, które pomogą Państwu poprawić stan zdrowia, pozbyć się dolegliwości, a także w razie konieczności przygotować do planowanych zabiegów chirurgicznych, ortopedycznych czy kosmetycznych. Prowadzimy leczenie żywieniowe u Pacjentów po resekcjach i w przebiegu chorób nowotworowych.
Każdy indywidualna terapia jest zaplanowana zgodnie z zasadami dietetyki funkcjonalnej, która łączy w sobie wiedze z zakresu żywienia człowieka, biochemii klinicznej, immunologii, endokrynologii, nutrigenominki i medycyny co pozwala na osiągnięcie najlepszych wyników w procesie leczenia.

Oferujemy również usługi z zakresu immunodiagnostyki nietolerancji pokarmowych, alergii III typu, alergii IgE-zależnej, celiakii, czy kandydozy. Zapewniamy Państwu szeroki wachlarz testów diagnostycznych wykonywanych w naszej Poradni oraz pełną diagnostykę laboratoryjną, a także dostęp do najnowocześniejszych paneli diagnostycznych dot. układu trawiennego, układu nerwowego i szczelności bariery jelitowej.

 

Dietetycy przyjmujący w naszej poradni:

 ż

 mgr dietetyk Skalska Nina

mgr dietetyk Chmielewski Marcin

mgr dietetyk Żyszczyński Patryk

 

 

Poradnia Dietetyczna nie posiada podpisanej umowy z NFZ